Nadmierne przybieranie na wadze to globalny problem w XXI wieku. Praca siedząca, szybkie posiłki, brak dodatkowej aktywności fizycznej, choroby cywilizacyjne oraz wiele innych czynników sprawiają, że z nadwagą i otyłością mierzy się coraz więcej osób, niezależnie od wieku. W Polsce szacuje się, że jest to co czwarta osoba dorosła, co czwarty chłopiec w wieku 5-9 lat i co trzecia dziewczynka w tym samym przedziale wiekowym. Choć problem jest złożony i wymaga holistycznego podejścia do Pacjenta, dużym zainteresowaniem cieszą się turnusy rehabilitacyjne dla osób otyłych.

Otyłość — warto ją leczyć?

Choroba otyłościowa jest przyczyną lub skutkiem innych schorzeń, które znacznie obniżają jakość życia. Od zwiększenia ryzyka zawału, przez cukrzycę, insulinooporność, ból stawów, przewlekłe zmęczenie, aż po zmniejszenie wydolności oddechowej. Znaczny nadmiar tkanki tłuszczowej może zaburzyć wiele procesów metabolicznych, przyczynić się do nadciśnienia oraz odsunąć Pacjenta od życia społecznego. Problem otyłości dotyka często nie tylko ciała, ale także psychiki Chorego. W trakcie turnusu dla osób otyłych możesz liczyć na pełne wsparcie w dążeniu do zmiany — otrzymane nie tylko od trenerów i rehabilitantów, ale również pozostałych uczestników.

Wyjazdy dla osób zmagających się z otyłością — dlaczego warto?

Turnusy dla osób otyłych organizowane w Jack Studio zapewniają uczestnikom dogodne warunki do rozpoczęcia lub kontynuowania zmagań z chorobą otyłościową. Praca z doświadczonym trenerem pozwala dostosować aktywność fizyczną do możliwości Pacjentów, a tym samym utrzymać motywację oraz zapobiec kontuzjom. Dodatkowo w trakcie turnusu tworzymy atmosferę współpracy i wzajemnej życzliwości, co umożliwia uczestnikom zrelaksowanie się czy pozbycie kompleksów. Określenie potrzeb dietetycznych Kuracjuszy oraz zdefiniowanie przyczyny otyłości pozwala nam na indywidualne dopasowanie oferty do potrzeb zainteresowanych osób.

Wszystkich chcących wziąć udział w turnusie zachęcamy do kontaktu!