30 lat temu w USA powstała pierwsza “bezwstrząsowa” maszyna do ćwiczeń imitujących jazdę na nartach i budowy kondycji. Jej twórca po wielu latach gry  football i licznych kontuzjach kolan usłyszał od lekarzy, że z powodu przebytych urazów nie może już więcej biegać by utrzymywać formę. Wtedy zaczął poszukiwać bezpiecznego sposobu na wzmocnienie kolan, przy zachowaniu przyjemności jaką powinny dawać ćwiczenia, i by utrzymać kondycję aby móc bez bólu jeździć na nartach każdego sezonu. Po bezowocnych poszukiwaniach odpowiedniego sprzętu i metod ćwiczeń, wziął sprawy w swoje ręce i stworzył pierwszą maszynę Skier’s Edge. Kiedy zaprezentował mechanizm lekarzom i fizjoterapeutom został przez nich zdopingowany do pokazania maszyny światu i udostępnieniu jej do masowego użytku.

symulator jazdy na nartach

Na początku dostarczał maszyny tylko dla amerykańskiej drużyny narciarskiej (U.S. Ski Team), z czasem firma Skier’s Edge stała się ekskluzywnym oficjalnym dostawcą dla najlepszych narciarskich Team-ów na świecie. Maszyny Skier’s Edge są również używane do treningu i budowania kondycji przez zawodników innych dyscyplin sportowych takich lig jak: NFL(futbol amerykański), NHL( hokej), MLB(baseball) and NBA(koszykówka); używają jej również większe uniwersytety, kliniki sportowe, centra rehabilitacyjne oraz oczywiście narciarze na całym świecie, w każdym wieku i o dowolnym poziomie zaawansowania.

Rehabilitacja

Znajdują one również szerokie zastosowanie w rehabilitacji. Maszyna Skier’s Edge jest wspaniałym, funkcjonalnym urządzeniem do rehabilitacji, treningu dynamicznej równowagi, treningu siłowego oraz stabilizacji ciała.

Pacjent ćwiczy bezpiecznie (bezwstrząsowo), progresywnie w module obwodu zamkniętego poprzez ruchy boczne. Skala ruchów wykonywanych na maszynie odpowiada ruchom występującym w licznych dyscyplinach sportu, co czyni ją bardzo skutecznym narzędziem treningowym pomagającym w leczeniu typowych sportowych urazów fizycznych. Terapeuci i instruktorzy wysoko oceniają jej uniwersalność. Różnorodność ruchu oraz ustawień sił oporu sprawia, że pacjenci będą odczuwać szybko wymierne rezultaty i postępy w rehabilitacji. (sprzęt stosują najlepsi terapeuci m.in. Robert Donatelli – Las Vegas USA, czy Artur Pawłowski – Rehaorthopedica w Polsce )

Narciarstwo zjazdowe

Maszyny treningowe Skier’s Edge to numer jeden na świecie, wśród urządzeń dla treningu narciarskiego. Umożliwiają trening, poprawienie kondycji, koordynacji ruchowej, zwinności, a przez to podnoszą umiejętności jazdy każdemu od amatora po czynnego zawodowca.

Firma Skier’s Edge wyposaża w swoje maszyny najlepsze Narodowe Federacje Narciarskich na Świecie (m.in. Austria, Szwajcaria, Niemcy, Norwegia, Finlandia, USA), a sam sprzęt jest rekomendowany i używany przez najlepszych światowych zawodników (m.in. Ted Ligety, Benjamin Raich, Michael von Grunigen, Didier Cuche, Mario Matt, Nicole Hosp).

Symulator jazdy na nartach

Sport to zdrowie, doskonałe samopoczucie, radość. Jednak wiele osób zmuszonych jest do zaprzestania regularnych treningów z powodu licznych kontuzji. Powrót do zdrowia i pełnej sprawności trwa nie raz miesiącami. Nawet idealnie dobrana rehabilitacja nie gwarantuje, że pacjent będzie mógł w pełni powrócić do dawnej aktywności. Niebanalną rolę we wzmacnianiu mięśni oraz usprawnianiu ciała ogrywa specjalistyczny sprzęt. Symulator jazdy na nartach nie tylko pozwala na bezpieczne ćwiczenia, ale też umożliwia pracą nad rozbudową i wzmacnianiem mięśni, czy zwiększenie zakresu ruchomości stawów.

Nowoczesny symulator jazdy na nartach jako element rehabilitacji dla sportowców i nie tylko

Dostępny w naszym ośrodku symulator jazdy na nartach doskonale sprawdzi się zarówno wśród osób zawodowo trenujących sport, jak i tych, które swojej pasji oddają się amatorsko. W Jack Studio, pod okiem doświadczonych trenerów możesz zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną, np. po przebytym urazie, kontuzji, przetrenowaniu. Dzięki symulatorowi jazdy na nartach treningi są różnorodne i szybko przynoszą efekty — możliwość różnorodnych ustawień parametrów maszyny sprawia, że mogą na niej trenować wszyscy.

Skorzystaj z symulatora jazdy na nartach w Jack Studio

Jeżeli szukasz miejsca, w którym zadbasz o zdrowie, a także wspaniale wypoczniesz — Jack Studio czeka na Ciebie. Zajrzyj do nas i zachwyć się piękną okolicą oraz wspaniałym jedzeniem. Skorzystaj z oferty skutecznych zabiegów, takich jak hydroterapia, magnetoterapia czy trening EMS. Doskonałe zaplecze techniczne oferuje m.in. symulator jazdy na nartach, baseny czy sale do ćwiczeń siłowych. Sprawdź wolne terminy — zapraszamy!